Návrhy kvetoucích zahrad

Návrhy kvetoucích zahrad

Představte si nádhernou květinovou zahradu plnou barev od brzkého jara do prvního mrazu. Že je to sen? Kdepak! Dosáhnout takovéto kvetoucí zahrady nemusí být nic nemožného .

Jak na tvorbu zahrady plné barev a vůní?

Nejúčinnější pro tvorbu takové zahrady je použití rostlin ve smíšených záhonech. To  znamená kombinace rok co rok bohatě kvetoucích trvalek, keřů i malých stromků, pěstované společně s cibulovinami nebo dokonce s letničkami či ovocem a zeleninou. Možností je skutečně nepřeberné množství a svůj vkus může díky rozmanitosti květin uspokojit snad úplně každý.

Existuje však mnoho faktorů, které je potřeba vzít v úvahu, počínaje podmínkami, které rostliny potřebují, až po celkový estetický efekt, kterého se snažíme dosáhnout. Ten se odvíjí od habitusu, výšky, barvy a době kvetení. Velmi důležité je také přemýšlet o výsadbě i po odkvětu, proto naši pozornost upřeme i na tvar a strukturu listů. Takto správě navržená výsadba rostlin již vyžaduje určité znalosti a také dovednosti. Chceme-li, aby naše zahrada poskytovala skutečně poutavou celoroční podívanou, je někdy lépe obrátit se na odborníky.

Při správném výběru rostlin a správném založení se bude rostlinám dařit a nebudou vyžadovat takové množství péče, jako ty, které živoří v nevhodné poloze. Taková zahrada je schopná žít bez neustálých zásahů a pokud možno i  bez chemických přípravků.

Zkuste i Vy proměnit Vaší zahradu v kvetoucí ráj plný vůní, barev a života. Jsme připraveni Vám pomoci!

cely-projektNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *