Blog

Malba poetických obrazů

Malba poetických obrazů

Obrazy inspirované přírodou, impresionismem, abstrakcí …a vlastními pocity        

Aktuálně

Aktuálně

Věděli jste, že každá květina má své jméno? Jeden překrásný, romantický hotel v Praze  https://hotel-constans.hotel.cz/ po nich dokonce pojmenoval své pokoje! Bylo mi potěšením tyto květiny namalovat a vybavit tak hotel originálními cedulemi na dveře.      

ZAHRADNÍ A KRAJINNÁ TVORBA

ZAHRADNÍ A KRAJINNÁ TVORBA

Při tvorbě zahrady používám rostliny ve smíšených záhonech, to  znamená kombinaci rok co rok bohatě kvetoucích trvalek, keřů a stromů, pěstované společně s cibulovinami nebo dokonce s letničkami či ovocem a zeleninou.

Je mnoho faktorů, které beru v úvahu, počínaje podmínkami, které rostliny potřebují, až po celkový estetický efekt, kterého se snažím dosáhnout. Ten se odvíjí od tvaru, výšky, barvy a době kvetení. Takto správě navržená výsadba rostlin, poskytuje skutečně poutavou celoroční podívanou.

Při správném výběru rostlin a správném založení se bude rostlinám dařit a nebudou vyžadovat takové množství péče, jako ty, které živoří v nevhodné poloze. Taková zahrada je schopná žít bez neustálých zásahů a pokud možno i  bez chemických přípravků.